Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego


 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Leżajsku informuje, że pomimo braku nowych zakażeń na koronawirusa w powiecie leżajskim, epidemia nadal trwa, a realne zagrożenie zachorowania na SARS-CoV-2 jest nadal duże.    

Dlatego by chronić siebie i innych przed potencjalnym zarażeniem kierujmy się zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością, w szczególności teraz w okresie wakacyjnym, który sprzyja odprężeniu, poluzowaniu obostrzeń i wyjazdom  za granice naszego kraju.

W dalszym ciągu rekomenduje się unikanie dużych skupisk ludzi oraz bezwzględne zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, jak również częste mycie
i dezynfekowanie rąk. Pamiętajmy o dystansie społecznym.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, należy pozostać w domu i zrezygnować ze spotkań z innymi osobami oraz bezzwłocznie skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Apeluję o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie, jak również gorąco zachęcam do szczepień ochronnych przeciwko COVID-19, które są jedną z najskuteczniejszych metod ochrony przez zakażeniem.