Aplikacja eGmina wystartowała


 

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą? Chcesz być na bieżąco? Chcesz wygodnie regulować należności? Wypróbuj aplikację eGmina, którą można zainstalować na telefonie lub uruchomić przez stronę internetową.

Zgodnie z zapowiedziami uruchamiamy nową usługę gminną – aplikację eGmina. Dzięki temu każdy nasz mieszkaniec dostaje dostęp do swoich danych zawartych w rejestrach gminnych takich jak:

  • bieżący stan wpłat za podatki i śmieci,
  • terminy spłat zobowiązań przyszłych,
  • wykaz posiadanych działek, gruntów i nieruchomości,
  • zadeklarowana liczba osób do obliczenia opłaty za śmieci,
  • archiwalne naliczenia podatków i opłat za śmieci.

Co istotne, prezentowane informacje są aktualne, gdyż są to te same dane na których pracują programy gminne. Dzięki temu zawsze można upewnić się czy opłata za śmieci lub podatek zostały naliczone zgodnie ze stanem faktycznym. Aplikacja posiada możliwość dokonania płatności za wybrane zobowiązania. Podobnie jak w sklepach internetowych, można wybrać opcję „Zapłać”, co skutkuje przekierowaniem do wybranego serwisu bankowego. Aplikacja automatycznie uzupełnia dane do przelewu. Użytkownik poza wygodą unika też ryzyka związanego z błędnym wpisaniem numeru rachunku lub kwoty. Alternatywą płatności z aplikacji jest wydrukowanie gotowego formularza przelewu. Aplikacja na smartfony posiada dodatkowo moduł z aktualnościami i informacjami o gminie. Użytkownika aplikacji nie ominie żadna ważna informacja, gdyż otrzyma powiadomienie w telefonie. W serwisie znalazły się także informacje m. in. o szlakach turystycznych, bazie sportowo-rekreacyjnej, zabytkach, stacjach paliw wraz z ich lokalizacją na mapie. Informacje te mogą przydać się mieszkańcom jak również turystom przebywającym na terenie gminy, bowiem moduł aktualności i informacji jest ogólnodostępny.

Sposób uruchomienia aplikacji jest bardzo prosty. W smartfonie instalujemy aplikację eGmina poprzez Google Play lub AppStore. W wyszukiwarce należy wpisać „eGmina” i zainstalować aplikację firmy BUK Softres sp. z o. o.  W ten sposób, po wybraniu Urzędu Gminy Grodzisko Dolne, uzyskujemy dostęp do modułu informacyjnego i aktualności. Dostęp do swojego konta wymaga zalogowania poprzez Profil Zaufany. Dostęp do aplikacji eGmina w przeglądarce internetowej odbywa się przez stronę: e-gmina.grodziskodolne.pl po zalogowaniu Profilem Zaufanym. Pierwsze logowanie wymaga zaakceptowania regulaminu. Przypominamy, że Profil Zaufany jest bezpłatny a można go założyć na stronie www.pz.gov.pl i potwierdzić w Urzędzie Gminy Grodzisko Dolne. Zachęcamy do zakładania Profilu Zaufanego, który daje także możliwość załatwiania spraw przez Internet.

Liczymy że serwis eGmina w zaproponowanym kształcie będzie przydatnym narzędziem. Jednak już planujemy rozwijanie aplikacji o nowe funkcjonalności. Dlatego zachęcamy do korzystania oraz czekamy na wrażenia i uwagi!