Bieszczadzkie Anioły

Dość długa i męcząca, za to pełna pięknych jesiennych widoków podróż poprzedziła sobotnie spotkanie piłkarek Grodziszczanki Grodzisko Dolne w ramach rozgrywek III ligi piłki nożnej kobiet. Tym razem przeciwnikiem naszych zawodniczek była rozpoczynająca w tym sezonie swoja piłkarską przygodę sympatyczna i pełna entuzjazmu ekipa Sanovii Lesko.

Mecz był rozgrywany na sztucznej nawierzchni, więc mimo mocno jesiennej pogody zawodniczkom obu zespołów nie przeszkadzało grząskie i niebezpiecznie śliskie boisko. Pierwsze piętnaście minut spotkania upłynęło na badaniu przeciwnika i obie drużyny wzajemnie sprawdzały swoje piłkarskie umiejętności. Niestety w 25 minucie drobny błąd w środkowej części boiska naszego zespołu wykorzystała najlepsza w ekipie Sanovii Gosia Podkalicka i po szybkim indywidualnym rajdzie zdobyła prowadzenie dla swojej drużyny. Niezdeprymowane tym obrotem sprawy piłkarki przyjezdne zaczęły coraz mocniej naciskać obronę gospodyń i w 35 minucie również po solowym rajdzie prawą stroną swoją kolejną bramkę w tym sezonie zdobyła Klaudia Kawalec. Już pięć minut później, złe wybicie bramkarki Sanovii wykorzystała Natalia Kiełb i to Grodziszczanki schodziły na przerwę w lepszych nastrojach prowadząc w pierwszej połowie 2:1.

W drugiej połowie, a zwłaszcza w jej pierwszych 10 -15 minutach ambitny zespół gospodyń zaczął coraz mocniej zagrażać bramce Grodziszczanek i ponownie Gosia Podkalicka w 55 minucie wykorzystała swój niezwykły atut jakim jest szybkość i doprowadziła do remisu. W tym jednak momencie, żarty się już skończyły i Grodziszczanki wzięły się ostro do pracy raz po raz przeprowadzają groźne ataki na bramkę golkiperki Sanovii. W 63 minucie składną akcję zespołu przyjezdnego wykończyła Aneta Rachwał i było już 3:2. W miarę upływu czasu kiedy gospodynie opadły już z sił, przewaga zespołu z Grodziska nie ulegała już żadnej wątpliwości, co również przełożyło się na zdobycie kolejnego gola, którego zresztą autorem była w 70 minucie spotkania jedna z obrończyń Sanovii. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla drużyny z Grodziska.

Sanovia Lesko – LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne 2:4 (1:2)

Skład LKS Grodziszczanka Grodzisko Dolne – Gorący, Leniart, Trojnar, Kużniar, Szałapska, Kiełb, Rachwał, Ochab (70- Sołek Paulina), Kulpa Klaudia (50 – Zygmunt ), Chamik (60 – Mazur), Kawalec.

1:0 – 25 minuta – Małgorzata Podkalicka

1:1 – 35 minuta – Klaudia Kawalec

1:2 – 40 minuta – Natalia Kiełb

2:2 – 55 minuta – Małgorzata Podkalicka

2:3 – 63 minuta – Rachwał Aneta

2:4 – 70 minta – gol samobójczy piłkarki Sanovii