Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19


 

Szczepionka przeciw COVID-19 to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię. Wyzwala ona w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem COVID-19.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Rejestracji można dokonać na 3 sposoby:

  1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

  1. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie internetowej www.pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany.

  1. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Punkt szczepień możesz wybrać według własnego uznania.

  1. Sp. z o.o. Centrum Zdrowia NZOZ w Grodzisku Dolnym tel.: 17 243 60 05
  2. Ośrodek Zdrowia Grodzisko Dolne-Gabinet szczepień Stanisław Piela tel.: 17 243 60 31
  3. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wólka Grodziska 119A tel.: 17 243 60 59

Informujemy również, że osoby starsze, chore, samotne, które nie są w stanie samodzielnie lub z pomocą rodziny dotrzeć na szczepienie mogą zadzwonić do Urzędu Gminy w Grodzisku Dolnym pod nr tel.: (17) 242 82 65 i zgłosić ten fakt pracownikowi urzędu. Gmina zapewni dowóz do wybranego na terenie gminy punktu szczepień.