Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-10-24 02:51:17

Koronawirus

Stan epidemiczny na terenie Gminy Grodzisko Dolne z dnia 09.10.2020r. godz. 14.00

Stan epidemiczny na terenie Gminy Grodzisko Dolne z dnia 09.10.2020r. godz. 14.00.

- ok. 425 osób w kwarantannie (nie jest to liczba ostateczna z uwagi na ciągły proces kwalifikowania osób do kwarantanny)

- 29 osób zakażonych ( w tym 9 w szpitalu, 20 w izolacji domowej)

 

Od początku epidemii na terenie powiatu leżajskiego stwierdzono:

- 203 osoby zakażone

- 11 osób zmarło

 

- 125 osoby ozdrowiało

 

W dalszym ciągu bezwzględnie należy:

- często myć ręce i je dezynfekować,

- zasłaniać usta i nos w przestrzeniach zamkniętych zwłaszcza w kościołach, sklepach, urzędach i w innych miejscach, gdzie występują skupiska ludzi,

- zachować dystans społeczny, co najmniej 2 m. od rozmówcy

 

W związku z tym iż na terenie naszej gminy w ostatnich dniach nastąpił bardzo wysoki wzrost osób znajdujących się w kwarantannie jak i osób zakażonych w stosunku do mieszkańców całego powiatu (w Gminie Grodzisko Dolne przypada połowa osób zakażonych w powiecie), starajmy się w nadchodzących dniach silnie przestrzegać podstawowych zasad reżimu sanitarnego, o którym mowa wyżej.

Z uwagi na rozproszone źródła zakażeń, na chwile obecną nie można w sposób jednoznaczny określać ich pochodzeń. Zarazić się możemy w każdym miejscu, w którym przebywamy w grupie innych ludzi. Odwiedzając takie miejsca jak sklepy, apteki, kościoły bezwzględnie nośmy maseczkę i starajmy się zachowywać dystans 2 m. 

Jeżeli to możliwe ograniczmy w najbliższym czasie niepotrzebne wyjazdy, zakupy czy spotkania, które możemy przełożyć na inne terminy.