Gmina Grodzisko Dolne

e-mail: urzad@grodziskodolne.pl
www: bip.grodziskodolne.pl
Data wydruku: 2020-11-26 11:36:08

"Grodziskie Złotka"

 

Niewątpliwie chlubą i dumą naszej Gminy są „Złotka”, czyli kobieca drużyna pożarnicza z OSP Grodzisko Dolne. Drużyna ta 1 września 2007 r. wywalczyła Mistrzostwo Polski w Ogólnopolskich Zawodach Sportowo – Pożarniczych w Płocku a następnie za cztery lata, 3 września 2011 r. w Koninie obroniła tytuł najlepszej drużyny w Polsce. Dziewczyny, jako pierwsze w historii rozgrywanych zawodów, obroniły mistrzowski tytuł. W skład zwycięskiej drużyny w 2007 r. wchodziły: Jadwiga Sowa, Alicja Sowa, Paulina Baj, Anna Klin, Patrycja Misiąg, Kinga Ferszterowska, Wioletta Burszta, Beata Krajewska, Paulina Usowska i Paweł Siwiec – operator motopompy. W 2011 r. drużynę stanowiły: Jadwiga Pelc – dowódca, Mariola Baj, Karolina Deput, Anna Klin, Paulina Baj, Beata Krajewska, Paulina Usowska, Sylwia Grzywna, Kinga Ferszterowska i Paweł Siwiec. Trenerem „Złotek” jest nieprzerwanie Józef Serafin – Naczelnik OSP Grodzisko Dolne. Na cześć zwycięskiej drużyny, remiza OSP w Grodzisku Dolnym otrzymała złoty kolor elewacji. 

Mistrzynie Polski nagrodzone


29 marca 2008 roku w Domu Strażaka w Grodzisku Dolnym odbyło się posiedzenie Gminnego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. W związku z rezygnacją ze stanowiska dotychczasowego prezesa związku, członkowie zarządu dokonali wyboru nowego prezesa.

W spotkaniu zarządu uczestniczyła także zaproszona specjalnie na tą okazję drużyna dziewcząt z jednostki OSP z Grodziska Dolnego, która we wrześniu 2007 roku odniosła historyczny sukces. W Ogólnopolskich Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Płocku strażacki wywalczyły I miejsce wśród drużyn kobiecych, zdobywając Mistrzostwo Polski. Wydarzenie to przyczyniło się do rozsławienia nie tylko Gminy Grodzisko Dolne, ale całego Powiatu Leżajskiego.

Uznając dokonania drużyny Wicestarosta Leżajski Józef Majkut wręczył „Grodziskim złotkom” stroje sportowe, w których
 dziewczyny będą mogły przygotowywać się do walki o kolejne mistrzostwo w zawodach rangi ogólnopolskiej. 

Drużyna ma nadzieję, że otrzymane stroje przyniosą im szczęście i przyczynią się do następnych zwycięstw.