Platforma ABC Senior


 

Portal ABCSenior.com dedykowany jest seniorom, ale także młodszym pokoleniom, aby czerpały wiedzę, jak pomagać osobom starszym.
Na platformie ABCSenior.com znajduje się m.in. wyszukiwarka nieodpłatnej pmocy lokalnej dla seniorów, informacje o bieżącej sytuacji w kraju, wykaz największych telefonów oraz mapa szpitali zakaźnych.
Na portalu umieszczony został alert pt. "Zgłoś próbę oszustwa", gdzie można w łatwy sposób poinformować o nieuczciwych praktykach. Oferowana jest również nieodpłatna pomoc prawna konsumencka.
Bardzo ważnym elementem ABCSenior.com jest rozwiązanie problemu z dotarciem do osób, które nie maja internetu. Najważniejsze elementy portalu zostały opracowane tak, aby mozna je było drukować i przekazywać dalej.
Równolegle z portalem rusza w mediach społecznościowych akcja kierowana do młodych #seniorsamwdomu, nawołująca do troski o seniorów oraz zachęcająca do informowania ich o sieci pomocy oraz włączajaca młodych do pomocy bezpośredniej.
Ważnym elementem portalu jest forum "porozmawiaj ze mną" oraz porady psychologów, a także możliwość rozmów z psychologiem online lub przez telefon. Znajdują sie tam także zbiory wirtualnych wycieczek po muzeach, parkach oraz spektakle teatralne i multimedialne zajęcia.