Bezpłatne badania mammograficzne dla Pań w wieku od 50 do 69 lat


 

W dniu 19 listopada br., obok Urzędu Gminy w Grodzisku Dolnym ustawiona będzie specjalistyczna naczepa medyczna do przeprowadzania przesiewowych badań mammograficznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.

Badania zostaną przeprowadzone w nowoczesnej mobilnej, cyfrowej pracowni mammograficznej. Cyfrowa mammografia charakteryzuje się bardzo wysoką jakością i rozdzielczością, oznacza to, że lekarze opisujący mają możliwość bardzo dokładnej interpretacji każdego badania.

Badania przeprowadzone będą w godzinach 10.00 – 17.00.

Z bezpłatnego badania w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi mogą skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub otrzymały w ramach programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny, mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, a także nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym.

Rejestracja pod nr tel: 577 605 360

Choroba nowotworowa wykryta we wczesnym stadium to bardzo duże szanse na pełny powrót do zdrowia.