Bicie rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Laszczynach


 
 
 

Już od siedmiu lat podczas Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, Fundacja WOŚP organizuje akcję bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób. Celem wydarzenia jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy.

Punktualnie o godzinie 12, tysiące osób z całej Polski jednocześnie podjęło się resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomach. Była ona prowadzona nieprzerwanie przez 30 minut. W tegorocznej akcji bicia rekordu udział wzięły szkoły, które aktywnie działają w ramach prowadzonego przez Orkiestrę Programu Edukacyjnego “Ratujemy i Uczymy Ratować”. Oprócz uczniów, wydarzenie wsparły także jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, instytucje miejskie, firmy i osoby prywatne. Łącznie 1399 instytucji. W tym roku do udziału w rekordzie zgłosiła się rekordowa liczba chętnych – 144 867 osób.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Laszczynach wzięli udział w tej akcji, której celem było wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”