Zapraszamy na Dni Gminy


 
 

Gminna Parafiada o Puchar Wójta Gminy Grodzisko Dolne rozpoczyna dzisiejszy, drugi dzień obchodów Dni Grodziska 2019.

Młodzież reprezentująca 4 parafie przystąpiła już do rozgrywek sportowych na Orliku w Grodzisku Dolnym. Podsumowanie rozgrywek i wręczenie pucharów planowane jest ok. godz. 14.

Popołudniu od godz. 15 na korcie tenisowym znajdującym się na stadionie w Grodzisku Górnym startują eliminacje do Turnieju Tenisa Ziemnego.

Późniejsze godziny piątkowego popołudnia wypełnią mecze. O godz. 18 swoich sił na boisku spróbują strażacy. W ramach IV Gminnego Turnieju Piłki Nożnej Jednostek OSP rozegrane zostaną mecze piłki nożnej pomiędzy 7 jednostkami OSP i drużyną Orkiestry Dętej. Zapowiada się ciekawa rywalizacja. Zapraszamy do kibicowania swoim faworytom.

Z kolei w sobotę 13 lipca swoich szans spróbują wędkarze. Nad zbiornikiem wodnym „Czyste” odbędą się zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży szkolnej.

W tym samym czasie na stadionie w Grodzisku Górnym rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej Juniorek, w którym udział zgłosiło 5 drużyn: MZKS „Unia” Nowa Sarzyna, LKS „Grodziszczanka” I Grodzisko Dolne, LKS „Grodziszczanka” II Grodzisko Dolne, PUKS „Azalia” Wola Zarczycka, PUKS „Francesco” Jelna.

W sobotnie popołudnie poznamy również zwycięzców turnieju tenisa ziemnego. Na korcie tenisowym na stadionie rozegrane zostaną mecze półfinałowe i finałowe.

Główny punkt obchodów święta gminy przypada na niedzielę 14 lipca. Od godz. 15.30 rusza kilkugodzinny program artystyczny, a w nim gry i zabawy dla dzieci, pokazy ratownictwa medycznego oraz koncerty. Do wspólnej zabawy, tańca i śpiewu grodziską publiczność porwie Zespół Pieśni i Tańca „ZABOROWIACY” oraz Zespół REDLIN. Sporą porcją śmiechu zarażać będzie znany z występów telewizyjnych KABARET POD WYRWIGROSZEM. Na koniec muzyka disco polo i Zespół MIG.

Czterodniową imprezę zakończy pokaz fajerwerków i zabawa taneczna z didżejem.