W świecie poezji i sztuki Anny Korczyńskiej-Krysy


 

W ramach rozpoczynających się dzisiaj „Dni Grodziska 2019”, zapraszamy na spotkanie z malarstwem i poezją pani Anny Korczyńskiej-Krysy.

Anna Korczyńska-Krysa jest emerytowaną nauczycielką plastyki, która pierwsze swoje zawodowe kroki stawiała w Szkole Podstawowej w Grodzisku Dolnym w roku 1961/62 ucząc głównie biologii i będąc wychowawczynią w klasie III b.

Urodziła się we Lwowie i tam spędziła dzieciństwo. Z tym miastem wiążą się wspomnienia kochanych rodziców i sugestywnych żywych obrazów ich życia – co owocuje w jej twórczości plastycznej i poetyckiej.

Głównym motywem jej twórczości, zarówno w rysunku, grafice jak i malarstwie, jest natura – niezmiernie bogata w formie i kolorze, która inspiruje bezpośrednio, a niekiedy podsuwa twórcze refleksje.

Nowością w twórczości plastycznej autorki wystawy jest malarstwo użytkowe na tkaninie. Korzystając z wyobraźni, która upiększa, przekształca i ubogaca, może ona ozdobić każdą damską kreację.

Zupełnie nowa dziedzina twórczości, którą obdarowana została pani Anna – jak sama mówi – nagle i niespodziewanie w roku 2003, to poezja – która, podobnie jak twórczość plastyczna ma dla Niej charakter refleksyjny i relaksacyjny.

W trakcie spotkania artystka podzieli się z widzami przemyśleniami i inspiracjami towarzyszącymi jej w procesie tworzenia. Wieczór artystyczny „Grodzisko – epilog i prolog” rozpocznie się o godz. 17 w Sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Grodzisku Dolnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych twórczością artystki, a zwłaszcza wychowanków pani Anny z klasy III b.