Dzień Kobiet z seniorkami


 

Spora grupa seniorek z terenu Gminy Grodzisko Dolne wzięła udział we wczorajszym święcie z okazji Dnia Kobiet, jakie odbyło się w Ośrodku Kultury. Przy herbatce, szarlotce i specjalnie przygotowanej oprawie artystycznej paniom oraz towarzyszącym im panom przyjemnie upłynęło popołudnie. Było wiele radości i moc życzeń.

„Grodziskie” seniorki uświadamiają, że piękno to nie tylko metryka, ale przede wszystkim życiowa mądrość, barwna osobowość i klasa, czego naszym seniorkom nie brakuje. Zawsze chętnie uczestniczą we wszelakich formach aktywności i rozrywki, jakie proponuje Ośrodek Kultury i Biblioteka. Nie inaczej było i tym razem.

Humorystycznymi anegdotami i wierszami o kobietach spotkanie rozpoczęła Wiola. Ze szczególną dedykacją dla Pań wystąpiła męska część Leszczynki. Podjęte rozważania na temat prezentów dla kobiet z okazji ich święta, wywołały salwę śmiechu na widowni. Śpiewająco do życzeń dla kobiet dołączyły się też Grodziszczoki. Na finał zaprezentowała się nowa grupa działająca pod patronatem Ośrodka Kultury – Grupa Mocarna. Perfekcyjnie przygotowany przez aktorów teledysk do zaśpiewanego utworu „Kobiety jak te kwiaty” podbił serca publiczności.

W podobnej żartobliwej konwencji zrealizowano teledysk do piosenki Sławomira – Megiera. Trzeba przyznać, że talentu, pomysłowości i dystansu do siebie grodziskiej kulturze nie brakuje…