Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej


 

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania Muzeum Ziemi Leżajskiej. Poza zwiedzaniem muzeum w przygotowanej aplikacji jest również możliwość odwiedzenia wielu historycznych miejsc usytuowanych na terenie Powiatu Leżajskiego jak też poza jego granicami.

Aplikacja doposażona jest w głos lektora dlatego też dla pełni jej wykorzystania konieczne jest włączenie fonii.

Dzięki aplikacji wirtualnego Muzeum Ziemi Leżajskiej można przenieść się do  muzeum oraz zwiedzać jego pomieszczenia, przybliżać eksponaty oraz oglądać je w wizualizacji 360 stopni. Ponadto osoba korzystająca z aplikacji będzie mogła zapoznać się ze szczegółowymi opisami wybranych eksponatów.

Aplikacja „Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej” to swoisty interaktywny spacer wirtualny po muzeum, ale z wykorzystaniem wszelkich form edukacyjnych i poznawczych stosowanych w wirtualnych spacerach po muzeach jak audiodeskrypcja, opisy, funkcje dla osób z niepełnosprawnością, kody QR, itd. Wirtualny spacer umożliwi Państwu bez wychodzenia z domu spacerować po wnętrzach Muzeum Ziemi Leżajskiej oraz zabierze w podróż po Powiecie Leżajskim.

Aplikacja do interaktywnego zwiedzania Muzeum Ziemi Leżajskiej umożliwi zwiedzanie muzeum i jego zbiorów w dowolnym momencie, bez względu na ograniczenia związane z epidemią, a także bez względu na ograniczenia dla osób z niepełnosprawnością. Aplikacja działa z  wykorzystaniem Internetu na komputerach stacjonarnych, tabletach oraz smartfonach wykorzystujących wszelkie oprogramowania.

Aby skorzystać z aplikacji należy przejść do wskazanego odnośnika - > www.3d.muzeum-lezajsk.pl lub poprzez stronę muzeum-lezajsk.pl  - > Wirtualne Muzeum Ziemi Leżajskiej

 

Projekt jest efektem pozyskania przez muzeum 78.000 zł z Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci”.